DANIŞMANLIK

Ecrin Danışmanlık > Hizmetlerimiz

KOSGEB Danışmanlık

KENDİ İŞİNİN PATRONU OLMAK İSTEYENLER… GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAM TAM SİZE GÖRE!
KOSGEB Girişimcilik destek programı, yeni bir iş kurma fikri olan gönüllüleri desteklemek amacıyla hazırlanmış KOSGEB programıdır. Yeni girişimci desteğinden faydalanabilmek için ücretsiz olan uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamış olmak gerekmektedir. Yeni girişimci programında kurulacak işletme için verilecek geri ödemesiz desteğin üst limiti 2018 yılı itibari ile 50.000 TL olup; kurulan işletmenin gerçekleştireceği yatırım için geri ödemeli 100.000 TL üst limitli 2 yıl ödemesiz faizsiz kredi desteği verilmektedir. Bu desteklerin oranları Türkiye’de her bölgeden bölgeye farklılık gösterdiği gibi, girişimcinin bayan olması veya engelli birey olması durumunda destek oranı da artmaktadır.

GENEL DESTEK PROGRAMI
Yararlanılabilecek bir diğer program olan Genel Destek Programı kapsamında 13 farklı destek kalemi yer almaktadır. Bu kalemler yurt içi fuar desteği, yurt dışı gezisi desteği, tanıtım desteği, eşleştirme desteği, nitelikli eleman istihdamı desteği, danışmanlık desteği, eğitim desteği, enerji verimliliği desteği, tasarım desteği, test analiz ve kalibrasyon desteği, bağımsız denetim desteği, sınai mülkiyet hakları desteği ve belgelendirme desteğidir.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR! İŞ BİRLİĞİ GÜÇ BİRLİĞİ DESTEK PROGRAMI
KOBİ’lerin ortak sorunlarına ortak çözümler üretmeleri ve birlikte iş yapma kültürlerini geliştirmeleri amacıyla hazırlanmış bu programdan yararlanmak için en az 5 işletmenin bir araya gelerek bir proje gerçekleştirmesi gerekmektedir. Projenin, İleri teknoloji içeren alanlarda gerçekleştirilecek olması halinde ise en az 3 işletmenin bir araya gelmesi yeterli olmaktadır. Projenin süresi 6-24 ay arasında değişmekte olup destek üst limiti geri ödemesiz 250.000 TL, geri ödemeli 500.000 TL’dir.

YENİLİKÇİ KOBİ’LER VE GİRİŞİMCİLER İÇİN AR-GE İNOVASYON VE ENDÜSTRİYEL UYGULAMA DESTEK PROGRAMI
Bilime ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşları destekleyen bu programa ayrılan bütçe oldukça tatmin edicidir. Programa var olan işletmeniz üzerinden ya da girişimci olarak yeni bir işletme kurarak başvurabilirsiniz. Ar-Ge ve İnovasyon Programı Ar-Ge ve İnovasyon Programı’nda hammadde, makine, teçhizat, donanım, yazılım ve dışarıdan sağlanan hizmet/işçilik giderleri kapsamında; işletmeye geri ödemesiz olarak üst limit 100.000 TL, geri ödemeli olarak da üst limit 200.000 TL destek sağlanır. Programa girişimci olarak başvurmanız halinde şirket kuruluş giderleriniz ve ofis donanım giderleriniz için 20.000 TL tutarında destek alabilirsiniz.

KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı
Destek programında kobilerin ekonomi içerisindeki pay ve etkinliklerinin arttırılması, rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi amaçlanmaktadır. Destek üst limiti geri ödemesiz 300.000 TL, geri ödemeli en fazla 700.000 TL olarak destek sağlanır. Destek oranları Türkiye’de bölgeden bölgeye farklılık
göstermektedir. Kosgeb Destek Programları ile ilgili tüm sorularınızda bizimle irtibata geçiniz.

Menü